تبیین؛احمدی نژاد

تبیین؛احمدی نژاد
هوالحکیم
اهمیت تبیین
من این را به شما جوانانى که احساس مسئولیت میکنید، توى پرانتز عرض میکنم که تبیین خیلى اهمیت دارد. در مبارزات اسلامى، در همه حال تبیین - بیان واقعیت و رساندن واقعیت؛ تبلیغ، بلاغ - خیلى اهمیت دارد و این را نباید از دست داد...
بله، روش اسلامى همین است. روش اسلامى تبیین است و همین تبیین‌ها موجب شد که انقلاب اسلامى بر بسیارى از این پیش‌زمینه‌هاى تاریخى و تربیتهاى غلط فائق بیاید و فائق آمد.
"امام خامنه ای"۸۷/۲/۱۴
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

آخرین نظرات


اولین و تنها رئیس جمهوری بود که قبل از مرحله اول انتخابات، از سوی هیچ‌یک از احزاب و گروه‌ها حمایت نشد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیش از 23 میلیون رای در انتخابات کسب کرد. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که در رقابت با رقبای قدر، مثل هاشمی رفسنجانی و مهدی کروبی در دوره اول و میرحسین موسوی و مهدی کروبی در دوره دوم رئیس جمهور ایران شد. یعنی در هر دوره رقبایش رئیس جمهور سابق و رئیس مجلس سابق یا نخست وزیر سابق و رئیس مجلس سابق بودند و بهمین دلیل می‌توان گفت مردمی‌ترین رئیس جمهور ایران است. 
اولین رئیس‌جمهوری که پیش از ریاست جمهوری‌اش در آزاد‌ترین انتخابات تاریخ ایران شهردار تهران شد. انتخاباتی که سیستم رد صلاحیت در آن وجود نداشت و همه از جمله نهضت آزادی، طرفداران کرباسجی و ... لیست داده بودند و دولت اصلاحات مجری آن بود و نظارت شورای نگهبان هم در کار نبود ولی تنها رئیس جمهوری که در هر دو دوره انتخابات ریاست جمهوری‌اش، از سوی رقبای اصلاح‌طلب، بجای تبریک پیروزی با ادعای تقلب در انتخابات مواجه شد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همراه هیأت دولتش چهار دوره در تمامی استانها و شهرهای کشور مجموعا در بیش از یکصد سفر استانی حضور یافت و به بررسی مشکلات استانها از نزدیک پرداخت و هیأت دولت را در این زمینه بسیج کرد. 
اولین رئیس جمهوری که گفت ایران می‌تواند فضایی شود و ایران را فضایی کرد. 
اولین رئیس جمهوری که هدفمندسازی یارانه‌ها را اجرایی کرد و پول نفت را مستقیما به مردم داد. سایرین فقط از لزوم هدفمندسازی گفتند و وعده پرداخت پول نفت را می‌دادند. 
اولین رئیس جمهوری که سهمیه‌بندی بنزین را اجرایی کرد. 
اولین رئیس جمهوری که مسکن مهر را برای اقشار کم درآمد اجرایی کرد و بیش از شش میلیون خانواده را صاحب خانه کرد. 
اولین رئیس‌جمهوری که در تمام سخنرانی‌ها، چه داخلی و چه بین‌المللی سخنانش را با یاد امام زمان آغاز می‌کرد و به همین دلیل ابتدا دشمنان و سپس دوستان او را متهم به حجتیه بودن کردند و تنها دلیل تهمتشان یاد کردن او از امام غایب غریب بود. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به ارتباط با رمال‌ها و اجنه متهم شد و این ادعای مضحک ابتدا توسط مخالفان و سپس توسط دوستان در خصوص او مطرح شد و یکبار از خود نپرسیدند که کسی که با اجنه و رمال‌ها در ارتباط است چه نیازی به این همه دوندگی و سفر برای حل مشکلات دارد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش همه رسانه‌ها او را نه تنها نقد، بلکه مدعیان فرهیختگی او را تخریب کردند و حتی به بدگویی و توهین نیز روی آوردند در حالیکه اگر نقدی به عملکردش بود نیازی به توهین نبود. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که بصورت سالیانه در اجلاس سران سازمان ملل حضور یافت و از حقوق ملت دفاع و صحنه‌سازی استکبار را بر ملا می‌کرد ولی بخاطر تعداد همراهانش در این سفر از سوی نمایندگان مجلس تذکر دریافت کرد و متهم به حیف و میل کردن بیت‌المال به خاطر همراهی همراهانش شد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که وقتی اورانیوم 20 برای استفاده صلح‌آمیز در مصارف انسان‌دوستانه را به ما ندادند، دستور تولید آن را داد ولی مخالفین مدعی صداقت، این ادعای تولید اورانیوم با غنای20 درصد را ادعای واهی خواندند و این کار را برای مهندسین ما محال دانستند و رئیس دولت را دروغگو خواندند درحالیکه خود امروز به توافق در خصوص توقف تولید آن افتخار می‌کنند و تعهد داده‌اند چیزی که توان تولیدش را نداشتیم منهدم کنند و مشخص نیست در آینده رادیو دارو جهت درمان بیماران سرطانی را از کجا خواهند آورد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش ایران به رتبه 16 علمی جهان دست یافت ولی متهم به عقب‌ماندگی کشور شد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ورزشکاران در دوره او در المپیک، بهترین نتیجه تاریخ المپیک ایران را کسب کردند، تیم ملی فوتبال برای اولین بار به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی راه یافت، والیبال ایران در دوره او درخشید ولی مدعیان فریختگی، موفقیت‌های دوره او را ندیدند و مدام از کس دیگری تشکر کردند. در دوره او در بیشتر شهرستانها و روستاها امکانات ورزشی جهت بهره‌گیری از همه استعدادهای این مرز بوم ساخته شد و طوری برنامه‌ریزی شد که استعدادهای قهرمانی از همه مردم ایران در شهرها و روستاها فرصت حضور داشته باشند ولی متهم به امنیتی کردن ورزش شد، در حالیکه همان متهم‌کنندگان وزرای ورزشی با سابقه امنتیی به مجلس پیشنهاد کردند. 
اولین رئیس جمهوری که محافظینش اجازه می‌دادند مردم عادی با او دست بدهند و او را در آغوش بکشند و در دوره او نزدیک شدن به رئیس جمهور برای مردم جرم محسوب نمی‌شد از مردم نامه می‌گرفت و نامه‌های آنها را رسیدگی می‌کرد و دستور رسیدگی می‌داد و خیلی از خواسته‌های مردم از طریق همین نامه‌ها عملی شد. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیشترین تعداد استیضاح و عدم رای اعتماد به وزرا، در زمان ریاست جمهوری وی صورت گرفت. بیشترین تعداد سوال از وزیران در دوره او اتفاق افتاد، در عین حالی که موظف به کوچک‌کردن دولت و کم کردن تعداد وزارتخانه‌ها بود، موظف به تشکیل وزارتخانه جدید و معرفی وزیر ورزش شد. در عین حالی که باید با مصوبه مجلس به همه مردم یارانه می‌داد ولی بودجه مربوط به آن را کم می‌کردند و حق نداشت از محل دیگر نیز برای دادن یارانه هزینه کند که اگر می‌کرد متهم به بی‌قانونی و دزدی از بیت المال می‌شد. در عین حالی که طبق قانون اساسی موظف به پاسداری از این میراث گرانقدر جمهوری اسلامی بود حق دفاع از قانون اساسی را نداشت و شورای نگهبان این حق قانونی را از او سلب کرد. در عین حالیکه طبق قانون اساسی به قرآن کریم در مجلس قسم یاد کرده بودتا از حق مردم دفاع کند، به خاطر عمل به قسم خود مورد توبیخ صریح قرار گرفت. در عین حالیکه حق نداشت در خصوص مناظره یا مذاکره با آمریکا سخنی به زبان بیاورد در عین حال باید تحریمها را بی‌اثر می‌کرد. در عین حالی که بودجه‌اش با بیشترین تغییرات از سوی مجلس روبرو می‌شد باید همه مشکلات اقتصادی را با بودجه تغییر یافته حل می‌کرد. 
اولین رئیس جمهوری که همیشه برای مردم لبخند می‌زد و با آنها مهربان بود و درمقابل برای مدیرانش سخت‌گیر بود و با کم کاری عذر آنها را میخواست. برخلاف سایرین که به مردم سخت می‌گرفتند و با مدیران مهربان بودند و ثبات مدیریتی برایشان قائل شدند او طرح استخدام مهرآفرین برای همه مردم در نظر گرفت که خلاف قانون اعلام شد. در آلودگی هوا ادارات را تعطیل می‌کرد تا سلامتی مردم به خطر نیافتد ولی مدیرانش سر کار حاضر بودند. بین‌التعطیلین را به خاطر سفر و افزایش زمان تفریح مردم تعطیل می‌کرد، ساعات کاری را کاهش داد، مرخصی زایمان را افزایش داد و به مردم راحت می‌گرفت. برای سفر به مردم سهمیه اضافه بنزین می‌داد و می‌خواست مبلغ یارانه‌ها را افزایش دهد نه آنکه آن را قطع و یا به یارانه غیر نقدی تبدیل کند و کسری بودجه هم نمی‌آورد. حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش می‌داد. سهام عدالت داد و سالها در مدارس شیر توزیع کرد ولی این را بعنوان تنها افتخار عملکرد سه ماهه‌اش اعلام نکرد. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که پس از دو دوره، کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شد و کاندیدایی در دوره بعد نداشت در حالیکه تقریبا دو سال همه رسانه‌ها می‌گفتند او میخواهد رئیس جمهور مادام العمر باشد و مدل پوتین مدودف را در سر می‌پروراند. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که دادگاهی شد. اولین و تنها رئیس‌جمهوری که پس از دوره ریاست جمهوری ادعای تقلب نکرد، صحبت از براندازی نکرد، نامه بدون سلام و السلام به رهبری ننوشت، از براندازان حمایت نکرد، ولی به دادگاه فراخوانده شد و محاکمه خواهد شد، نه با شکایت مردم، بلکه با شکایت مسئولین و ملزم به حضور در دادگاه شده است. 
اولین رئیس جمهوری که متهم شد اگر کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شود مملکت را به آشوب خواهد کشید ولی فقط سکوت کرد و تهمت‌زنندگان حاضر به عذرخواهی از او نشدند بلکه او را به دادگاه فراخواندند و دیگرانی که در این مملکت آشوب به پا کرده بودند و فرزندانشان را در آشوبها دستگیر کرده‌ بودند در انتخابات دو کاندیدای تایید صلاحیت شده داشتند و تاختند و پیروز شدند و اصولگرایان شکست خوردند و احمدی‌نژاد را دلیل شکست خود اعلام کردند. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که از محله نارمک تهران به ریاست جمهوری آمد و پس از مسئولیتش به محله خود در نارمک بازگشت. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که سخنان مهمش را نمی‌شنیدند و شوخی‌ها و طنزهای صحبتهایش را تیتر یک رسانه‌ها می‌کردند و از این طریق به تخریب او می‌پرداختند. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که به نزدیک‌ترین یارانش تهمت اختلاس و دزدی زدند و عدم رسیدگی به آن را خط قرمز رئیس جمهور خواندند و حتی پس از دوران ریاست جمهوری‌اش نیز دادگاهی برای این اتهام برگزار نکردند. 
اولین رئیس‌جمهوری که در دوره ریاست‌جمهوری‌اش دیگران رفتند و مذاکرات هسته‌ای را انجام دادند و فروش نفت ایران و بانک مرکزی تحریم شد ولی مخالفان، مدیریت او را علت مشکلات کشور دانستند و تحریمها را بی‌اثر! سرپرست تیم مذاکره کننده تایید صلاحیت شد ولی نامزد او را رد صلاحیت کردند تا کشور به آرامش برسد. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که معاون اولش را به میل خود انتخاب نکرد، به دستور رهبری برای حفظ دوستی دوستان، تمکین کرد ولی مدعیان، او را به انحراف متهم کردند و عقد دوستی با او شکستند و به روی خود هم نیاوردند. 
اولین رئیس‌جمهوری که بزرگترین اختلاس در زمان او به وسیله خودش علنی شد ولی این اختلاس به اطرافیان او نسبت داده شد اما در نهایت در دادگاه اثری از این ارتباط مشخص نشد و عذرخواهی هم صورت نگرفت. 
اولین رئیس جمهوری که بعد ریاست جمهوری‌اش حق هیچ‌کاری حتی تأسیس دانشگاه ندارد و این کار او غیر قانونی اعلام شد. بودجه‌ی دانشگاهش عودت داده شد و مخالفان همچنان بودجه مصوب قانونی عودت داده شده را جزء تخلافاتش محسوب می‌کنند. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که قانون را تغییر دادند که مجری انتخابات نباشد و در عین حال بخاطر همراهی با یکی از کاندیداها به او خورده گرفتند در حالی که خود با اینکه جایگاه حقوقی و سابقه ریاست جمهوری داشتند صریحا و علنا از یک کاندیدا حمایت کردند و کسی به آنها انتقادی وارد ندانست. 
تنها رئیس‌جمهوری که توسط رهبری بازگرداننده ریل انقلاب به خط اصلی نامیده شد ولی دیگران او را بزرگترین خطر از صدر اسلام تا کنون نامیدند، مداح مدعی در مجلس امام حسین زشت‌ترین تعابیر را در خصوص او و رئیس‌دفترش بکار برد، یک روحانی فهم او را از گاو کمتر دانست و مدعی‌العموم ادعایی بر علیه آنها نکرد در حالیکه او مردمی ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران بود. 
اولین و تنها ریس جمهوری بود که وزیر اطلاعاتش بر علیه او مصاحبه می‌کرد. 
اولین و تنها رئیس جمهوری بود که پس از رفتنش، مسئولین به یهودیان اطمینان خاطر دادند که آن مرد دیگر رفته است ولی او بود که متهم به انحراف بود نه دیگران. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که .... و یکشنبه جنجالی مجلس را رقم زد. 
اولین رئیس جمهوری که در مجلس شورای اسلامی اطرافیانش را به ارتباط با منافقین متهم کردند ولی اجازه دفاع از تریبون مجلس را به او ندادند و او را به بیرون از مجلس هدایت کردند. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که گفت اسرائیل باید از بین برود و در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی حضور یافت و شجاعانه بر علیه صهیونیستها و به نفع ملتها سخنرانی کرد و در عین حال نزدیک‌ترین فرد به او را حامی رژیم صهیونیستی نامیدند و پس از مدتی او و رئیس‌دفترش را بهایی و منحرف نامیدند. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش مجلس از او سوال کرد و در مجلس جهت پاسخ به سوالات نمایندگان حضور یافت. 
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همین الان اگر جرأت کنند و از مردم نظرسنجی کنند محبوب‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران است و محبوبیتش آنقدر زیاد است که رییس جمهور بعد از او در گزارش صد روزه فقط به تخریب او می‌پردازد تا شاید از محبوبیت او بکاهد. 
اولین و تنها رئیس جمهوری که نخست وزیر اسرائیل درباره او گفت که احمدی‌نژاد باید از صحنه سیاست حذف شود و ... حذف شد! 
احمدی‌نژاد مرد اولین‌ها بود و خیلی از اولین‌ها در دوره او اتفاق افتاد. 
سایر اولین‌های رئیس جمهور قلبها را شما ارسال کنید
دولت بهار - محمد جوادی/

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۹/۱۴
tabeen.blog.ir

نظرات  (۱)

واقعا دکتراحمدی نژادمرد بود

خسته نباشی فرزندملت

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی